en  

Foto / Le Monde

Le Monde

Le Monde

Kulinářský zážitek z mezinárodní kuchyně restaurace Le Monde je umocněn stylovým barokním prostorem, jedinečným interiérem a jantarově zlatým koktejlovým barem.

Restaurace umístěná v historickém centru Bra­ti­slavy upoutá hosty noblesním interiérem s mnoha historizujícími prvky a výzdobou v kontrastu s pou­žitím moderních materiálů, textilií a technologií. Architektonický návrh respektuje původní členění prostoru sloupovím a klenbou a v celém prostoru vládne řád a harmonie.

Téměř ve všech místnostech obou podlaží bylo potřeba použít dvojitý strop na zakrytí moderních technologií. Zajímavým prvkem interiéru se tak vlastně z donucení stalo netradiční řešení stropního podhledu v prvním patře, který tvoří jakýsi dynamický prostorový ornament doplněný zrcadly a světly.

Nostalgicky romantickou atmo­sféru dotvářejí bohaté drapérie a látky v interiéru, inspirované historickými závěsy. Tradiční materiál jako samet a kůže je kombinován s moderními, které se běžně k podobnému účelu nepoužívají. Domi­nantou stylové restaurace je jantarový koktejlový bar s origi­nálně řešeným osvětlením.

Fotogalerie

Le Monde
Le Monde
Le Monde
Le Monde
Le Monde
Le Monde